نصب سپتیک تانک

نصب سپتیک تانک در ایران :

اتصال خانه شما به یک سیستم سپتیک تانک و نصب سپتیک تانک یک کار مهم و همچنین مسئولیت پذیر است. قبل از اینکه بتوانید سپتیک تانک را نصب کنید و نتایج خوبی را در ارتباط با این تجهیزان در منازل و کاربری ببینید باید به دقت برنامه ریزی کنید چراکه باید توسط مسوولین و ناظرین محلی تایید شود. فاکتورهای زیادی وجود دارد که قبل از نصب سپتیک تانک در ایران و کشورهای مختلف باید به آنها توجه کرد، مانند مکان و اندازه مخزن سپتیک تانک، سیستم کلی سپتیک تانک، مجوزهای لازم و مراحل نصب کامل سپتیک تانک . بیایید به همه این عوامل نگاهی بیندازیم و در مورد سیستم های سپتیک تانک شناخت بیشتری پیدا کنیم!

انواع سیستم سپتیک تانک مورد نیاز در کشور ایران :

امروزه انواع مختلفی از سیستم های تصفیه کننده فاضلاب بهداشتی / سپتیک تانک در ایران وجود دارد، اما رایج ترین انواعی که در ایران استفاده می شود عبارتند از:

سیستم های هوازی ، بی هوازی ، سیستم های سپتیک تانک با تزریق مواد شیمیایی.

سپتیک تانک هوازی و قوانین استفاده از ان در ایران :

یک سیستم سپتیک تانک می تواند مقرون به صرفه و نگهداری کم باشد. خبر خوب این است که این سیستم ها به گونه ای طراحی شده اند که به آسانی تعمیر می گردند. معمولاً با  بیرون کشیدن یک پمپ آبپاش از مخزن و انداختن پمپ جدید، تعویض کمپرسور کوچک در سطح یا تمیز کردن یا تعویض فیلتر ایرادات آنها تا حد ممکن برطرف می گردد.  قرص های کلر باید در فواصل زمانی به مخزن سپیتک تانک اضافه شوند، که از طریق اناختن کلر در لوله ها این مسئله حل می شود.

در کشور ایران  سیستم های سپتیک هوازی باید 2 تا 3 بار در سال توسط متخصص سپتیک تانک مجاز بازرسی شوند. این یک برنامه نگهداری مورد نیاز در کشور است و اختیاری نیست. بر اساس تغییرات فعلی که کشور در قانون استفاده از سپتیک تانکها داده است، اکنون برای صاحب خانه این امکان وجود دارد که دوره مربوط به بازرسی و نظارت مخازن تصفیه کننده را بگذرانند و تعمیرات را خودشان انجام دهند.

سیستم های سپتیک تانک معمولی / استاندارد:

یک سیستم سپتیک استاندارد از یک مخزن سپتیک و یک میدان زهکشی یا میدان جذب خاک تشکیل شده است. سپتیک تانک مواد آلی را جذب می کند و مواد قابل شناور (مانند روغن و گریس) و جامدات را از فاضلاب جدا می کند. یک سیستم فاضلاب استاندارد با سیستم جذب و فیلتر نهایی خاک، مقرون به صرفه ترین روش موجود برای تصفیه فاضلاب خانگی است. اما برای اینکه سیستم سپتیک تانک استاندارد به درستی کار کند، باید نوع مناسبی از سیستم سپتیک را با توجه به اندازه خانوار و نوع خاک خود انتخاب کنید و باید به طور منظم از آن نگهداری کنید.

سیستم های سپتیک دوز کم فشار / ایمهاف تانک :

یک سیستم دوز کم فشار م ایمهاف تانک فاضلاب را تصفیه می کند و سپس آن را چندین بار در روز به خاک پمپ می کند. نصب و راه اندازی این نوع از سیستم های تصفیه کننده کمترین هزینه را دارد. سیستم های دوز کم فشار را نمی توان در خاک هایی که در دوره های مرطوب سال اشباع می شوند یا در خاک های کم عمق نصب کرد. سیستم‌های دوز کم فشار، به سیستم‌های استاندارد تبدیل شده‌اند. روش فرآوری و کیفیت همان سپتیک تانک های سنتی است که معمولاً حدود 50 درصد از محتوای بیولوژیکی پساب (پساب) را حذف می کند و بقیه تصفیه در خاک انجام می شود.

نوع سیستم سپتیک تانک نصب شده بر روی یک ملک به خواص خاک و مقررات تعیین شده توسط کمیسیون کیفیت محیطی کشور بستگی دارد.

کمیسیون تعیین کیفیت محیطی  نهادی است که مسئول مدیریت سیستم کلی فاضلابها است. این اجازه می دهد تا یک سیستم فاضلاب در محل در یک محل سکونت برای یک خانواده و یک منطقه 10 هکتاری ساخته شود. در بیشتر مناطق، مقامات محلی از قبل شروع به بررسی این موضوع کرده اند که همه الزامات باید رعایت شود.

در بیشتر بخش‌های کشور ، مسئولین و ناظران آب و فاضلاب به‌عنوان عامل‌های مجاز برای اداره کل عمل می‌کنند. این نمایندگان مسئول بررسی ساخت و ساز، درخواست تغییر، گسترش یا تعمیر ، صدور مجوزها و بازرسی معمول نصب سپتیک تانکهاهستند.

مراحل تصفیه فاضلاب توسط سپتیک تانک :

به طور عمده سه نوع مرحله از روش تصفیه فاضلاب وجود دارد. به سیستم های تصفیه آب اولیه، ثانویه و سوم تقسیم می شود. با این حال، در برخی موارد استثنایی، ممکن است به تصفیه پیشرفته تری به نام تصفیه فاضلاب چهار مرحله ای نیاز داشته باشید.

چه مقدار زمین برای نصب  سیستم سپتیک تانک در ایران نیاز دارید؟

حداقل 1000مترمربع برای نصب سیستم سپتیک مورد نیاز است. معمولاً برای نصب سیستم سپتیک مجوز از طریق مقامات محلی لازم است. بسته به نتیجه آزمایش، سازمان مربوطه ممکن است مجوز را صادر کند یا ندهد. در صورتی که آن را نامطلوب بدانند، پیشنهاداتی در مورد روش های جایگزین ارائه می شود. عوامل دیگری نیز وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید. آنها به شرح زیر است:

اندازه سپتیک تانک :

اندازه مخزن به تعداد اتاق خواب ها و تعداد ساکنین هر خانه بستگی دارد. هر چه تعداد اتاق خواب ها و افراد ساکن بیشتر باشد، مخزن بزرگتر است. معمولاً برای سه اتاق خواب، اندازه مخازن سپتیک تانک تقریباً 1000 گالن است.

روش نصب سپتیک تانک :

برای نصب سپتیک تانک چیزهای بیشتر را باید در نظر گرفت مانند طراحی، ساخت و مراحل نصب. الزامات نیز بر اساس شهرستان یا شهر متفاوت است. برای اطمینان از صحیح بودن فرآیند نصب سپتیک تانک ، باید به سراغ یک سیستم سپتیک با مجوز کامل بروید. برای اطمینان از عدم تطابق در مراحل بعدی، اعم از دفع فاضلاب، منطقه قطعه، یا روش نصب سیستم های سپتیک، باید قوانین محلی آنها را رعایت کرد.

اغلب از پیمانکاران ساخت و ساز تقاضا می گردد تا قبل از گرفتن مجوزهای لازم، محل را بازرسی کنند. سپس این طرح با نهادهای دولتی محلی قبل از شروع کار واقعی به اشتراک گذاشته می شود.

هزینه یک سیستم سپتیک در ایران چقدر است؟

در ایران می توانید انتظار داشته باشید که برای نصب خوب و اصولی سپتیک تانک چیزی در حدود50 میلیون تا 150 میلیون تومان هزینه نمایید. باز هم بسته به عوامل مختلف اعم از  نوع سیستم سپتیک، اندازه و منطقه ای که سپتیک تانک  را در آن نصب می کنید ، هزینه نصب متفاوت خواهد بود.

 

اگر به دنبال جزئیات بیشتر و هزینه های دقیق و ... هستید، باید با پیمانکاران نصاب خوب تماس بگیرید. آنها درک بهتری از تمام قوانین محلی و مجوزهای مورد نیاز برای نصب سیستم سپتیک دارند.

مراحل نصب سیستم سپتیک :

مرحله 1: طرح بندی مخزن و میدان را ایجاد کنید

حفاری زمین می تواند سیستم سپتیک شما را طراحی و مهندسی کند. سیستم های سپتیک شامل یک مخزن نگهدارنده پلاستیکی یا بتنی است که در آن فاضلاب و مواد زائد از سینک ها، وان ها، دوش ها و توالت ها ته نشین می شود. زباله ها در مخزن جمع می شوند، جایی که آنزیم ها و باکتری ها شروع به تجزیه مواد زائد می کنند و آنها را به مایع تبدیل می کنند. با افزایش سطح مایع در مخزن، در نهایت به لوله خروجی سرریز می رسد و سپس به سوی میدان زهکش یا میدان تخلیه  هدایت می شود. مناطق سپتیک تانک و زهکشی را با رعایت دقیق نقشه های تایید شده توسط بخش ساختمان مشخص کنید. مقررات تعیین کننده عقب نشینی، فاصله از چاه ها و سایر ملاحظات بر اساس الزامات بهداشتی است و باید رعایت شود.

سپتیک تانک جایگزین :

برای حفاری سوراخ مخزن یا مخازن سیستم سپتیک به یک بیل بکهو نیاز است -- برخی از شهرداری ها به یک مخزن سرریز اضافی بین مخزن اصلی و میدان سپتیک نیاز دارند. عمق سوراخ سپتیک تانک را اندازه بگیرید و تا آن سطح حفر کنید.

مرحله 2: سپتیک تانک را در خاک ویا گودال نصب کنید

در صورت امکان از سیستم‌های اتاق نفوذ سیستم‌های نفوذی به جای میدان های تخلیه سنگی سبک قدیمی استفاده می‌کنیم. آنها به راحتی نصب می شوند، دارای استحکام و عملکرد خوبی هستند ، انعطاف پذیری بیشتری در طراحی دارند و از مواد بازیافتی ساخته شده اند. این مزایای سپتیک تانکهای پیش ساخته باعث صرفه جویی در هزینه کار، مواد و صرفه جویی در زمان در کار می شود. برای آشنایی با مزایای سیستم های سپتیک تانکپیش ساخته به وب سایت پایپ گستر مراجعه نمایید.

مرحله 3: ترانشه های میدان تخلیه را آماده کنید

برای حفاری ترانشه های میدان زهکشی طبق نقشه ها از بیل بکهو استفاده کنید. لوله خروجی تخلیه پساب را از مخزن نگهدارنده سپتیک به داخل ترانشه ها هدایت می کند وصل کنید.

مرحله 4: مخزن و میدان را پر کنید

برای جلوگیری از شکستن یا جدا شدن لوله سرریز، خاک پس‌پوش را با دقت در اطراف سپتیک تانک قرار دهید. ترانشه ها را پر کنید و محیط سپتیک را به طور کامل با خاک تا عمق مشخص شده در نقشه ها بپوشانید. مهم است که سیستم سپتیک به درستی اندازه گیری شود، به درستی ساخته شده و نگهداری شود. به همین دلیل است که حفاری زمین تمام کارهای مورد نیاز برای انجام کار را انجام می دهد، از جمله اخذ مجوزهای مناسب، اندازه گیری و اندازه گیری، سفارش لوازم و نصب کلی سیستم سپتیک و نصب مخزن. ما سیستم سپتیک را متناسب با خانه شما و رفع نیازهای شما داریم. اگر سیستم سپتیک به درستی نصب و نگهداری شود، یک روش کارآمد برای مقابله با سرباره ها و لجن ها است و می تواند سال ها دوام بیاورد.

برچسب ها: نصب سپتیک تانک , هزینه نصب سپتیک تانک , نصب سپتیک تانک پیش ساخته , نصب سپتیک تانک هوازی , نصب سپتیک تانک بی هوازی , نصب ایمهاف تانک ,

[ بازدید : 29 ]

[ سه شنبه 5 بهمن 1400 ] 18:46 ] [ علیزاده ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]