مخزن اسید

پوشش داخلی مخزن اسید برای نگهداری مضاعف :

پوشش داخلی مخزن اسید صنعتی به دلیل نقش حیاتی که در تضمین عملکرد در کارخانه های فرآیند تولید ایفا می کنند، برای حفظ وضعیت خوب خود پدید آمده است. با توجه به سطوح بالایی از خوردگی که اسیدها می توانند برای فرآیندهای تولید داشته باشند مانند اسید سولفوریک، سود سوزآور، اسید کلریدریک و غیره لازم است تا از مخازن اسید دوجداره استفاده نمود. به همین دلیل است که عمر مخزن اسید تولیدی شرکتهای مختلفی می تواند به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار گیرد. تعطیلی کارخانه، مسائل ایمنی و تاخیر در تولید مخازن اسید و مخانز صنعتی به دلایل مختلف می تواند به طور قابل توجهی بر هزینه های عملیاتی کارخانه فرآیند شما تأثیر بگذارد. برچیدن و مونتاژ مخازن اسید جدید به دلیل تعطیلی طولانی مدت نیروگاه می تواند هزاران یا حتی میلیون ها تومان هزینه در بر داشته باشد، ناگفته نماند خرابی هایی که علیرغم هزینه بالای آنها، ایمنی افراد و تجهیزات را به خطر می اندازد.

گروه صنعتی پایپ گستر با استفاده از ورق هایی از مواد مختلف مانند پلی اتیلن، پلی پروپیلن، PVDF، ECTFE، PFA که با هر ساختار فلزی، الیافی یا پلاستیکی برای محافظت از ساختار اصلی مخزن سازگار است، مشکلات مخزن اسید به لحاظ خوردگی ، سایش و ماندگاری و دوام را حل می کند.

مزایای پوشش ثانویه مخزن اسید :

ما برای هر کاربردی که نیاز به پوشش داخلی مخازن اسید با پلاستیک های مهندسی خود داریم که در برابر اسیدها و دما بسیار :

ایمنی تضمین شده در تاسیسات صنعتی شما.

افزایش قابل توجهی در طول عمر مخازن اسید شما.

نصب سریع و ایمن برای جلوگیری از فرآیندهای خسته کننده و تعطیلی طولانی مدت کارخانه.

قیمت رقابتی به لطف کاهش زمان نصب و افزایش قابل توجه عمر مخازن.

مخازن اسید دو لایه :

ورق های مورد استفاده در ساخت بدنه مخزن اسید تولیدی ما از طریق یک فرآیند ترموفرمینگ می گذرند که به هر ساختار محفظه ای متصل می شود تا یک مهر و موم هوابند تولید کند که قادر به مقاومت در برابر مقادیر بی شماری از اسیدهای خورنده است. ما موادی مانند پلی پروپیلن، پلی اتیلن، PVDF، ECTFE، PFA را با لایه های اضافی SK+ برای اطمینان از حفاظت از ساختارهای مهاری شما مانند مخازن صنعتی داریم.

مخازن اسید نیتریک :

فولاد، فلز، کامپوزیت ها و سایر مواد برای مخزن اسید نیتریک غلیظ مناسب نیستند، حتی ترموپلاستیک های مقاوم شیمیایی مانند پلی پروپیلن و پلی اتیلن در برابر این اسید ناپایدار یا شرطی مقاوم هستند و بنابراین در تولید مخزن اسید نیتریک از موادی مانند :

پلی وینیل کلراید (PVC)

پلی وینیلیدین فلوراید (PVDF)

اتیلن کلروتروپ فلوئورواتیلن (ECTFE)

استفاده می گردد. مخازن اسید نیتریک بسته به غلظت، دما و نوع نصب به صورت جداگانه ساخته می شوند. در هر مورد، مواد و ضخامت آن متناسب با این عوامل انتخاب می شود. مخازن اسید نیتریک را می توان بصورت تک جداره یا دو جداره ساخت. برای محاسبه دقیق ظرفیت مخزن اسید نیتریک، کارشناسان ما باید اطلاعات زیر را در اختیار داشته باشند :

1-غلظت دقیق اسید

2-حداکثر دمای عملیاتی

3-مخزن اسید نیتریک دقیقاً در کجا و چگونه کار می کند

بنا به درخواست مشتری، مخازن اسید نیتریک را می توان به اتصالات اضافی مقاوم در برابر مواد شیمیایی، خطوط لوله، شیرها، اتوماسیون و سایر تجهیزات اضافی مجهز کرد.

امکان تولید مخازن اسید در ظرفیت های بزرگ در قلمرو و محل کاربری مشتری وجود دارد. مخازن اسید نیتریک از 500 لیتر تا 30 متر مکعب تولید می شود. تولید ظرفیت های اسید نیتریک از پلیمرها با توجه به سایز مشتریان امکان پذیر است. مخازن اسید نیتریک با گواهی انطباق تایید می شوندو

مخزن اسید  ذخیره سازی نیترات کلسیم :

نیترات کلسیم تا حد زیادی به عنوان کود نیتروژن در صنعت کشاورزی استفاده می شود. با این حال، کاربردهای دیگر شامل جلوگیری از بوی فاضلاب و تسریع گیرش بتن است.

مخزن اسید ذخیره سازی هیدروکسید سدیم :

هیدروکسید سدیم به عنوان سود سوزآور یا لیمو نیز شناخته می شود و یک ماده بسیار متنوع با طیف وسیعی از کاربردها است. برای تولید محصولات روزمره مانند کاغذ و صابون و همچنین محصولات دارویی مانند آسپرین یا ضد انعقادها استفاده می شود. همچنین به عنوان یک منبع ارزان قلیایی با کاربردهایی مانند تصفیه آب شهری برای کنترل اسیدیته و کمک به حذف فلزات از آب استفاده می شود.

مخزن اسید ذخیره سازی کلرید فریک :

فریک کلرید بیشتر در حذف ناخالصی ها از آب، در پیش تصفیه آب دریا قبل از نمک زدایی و در تصفیه فاضلاب استفاده می شود. کلرید آهن با عیار بالا یک کاتالیزور برای واکنش های شیمیایی فراهم می کند و در تولید بردهای مدار چاپی استفاده می شود.

مزایای مخازن اسید پلاستیکی تولیدی پایپ گستر :

مخازن اسید پلاستیکی ما در کل عمر مفید در معرض خوردگی نیستند . مخازن پلیمری در معرض اثرات مخرب خوردگی و سایش و همچنین سایر عوامل محیطی منفی قرار نمی گیرند.

مخازن اسید پلیمری دارای مقاومت بالا در دماهای بالا می باشد. محدوده دمای عملیاتی مخازن ترموپلاستیک 76- تا 160 درجه سانتیگراد است (بسته به ماده انتخابی)

مخازن اسید پلیمری مقاوم در برابر محیط های شیمیایی هستند. خواص خود را حتی با نگهداری طولانی مدت مواد شیمیایی حفظ می کنند.

مخازن اسید سازگار با محیط زیست  هستند. مخازن اسید ترموپلاستیک برای محیط زیست، سلامت انسان و زندگی بی ضرر هستند.

مخازن اسید بادوام بوده و دارای عمر مفید بیش از 30 سال می باشند.

مخازن اسید ما قابل اطمینان و ضد نشتی می باشند. مخازن بر روی یک دستگاه لب به لب (استوانه ای) با جوش اکستروژن ساخته می شوند که آنها را قابل اعتماد و قوی می کند.

مخازن اسید پلیمری سبک وزن هستند.

ما مخازن را برای اسیدهای بسیار غلیظ و رقیق به شرح زیر ارائه می دهیم :

مخازن اسید هیدروکلریک اسید

مخازن ذخیره اسید سولفوریک

مخازن ذخیره اسید استیک

مخازن ذخیره اسید فسفریک

مخازن ذخیره اسید نیتریک

مخازن انتقال اسید هیدروکلریک

مخازن حمل و نقل اسید سولفوریک

مخازن برای ذخیره مواد قلیایی و معرف

مخازن اسید با دیواره های ضخیم تر از مخازن مواد غذایی ساخته می شوند. مخازن ذخیره اسید از ورقه های ترموپلاستیک مقاوم در برابر مواد شیمیایی (پلیمرها) ساخته شده اند :

·        پلی پروپیلن - PP (PP - H، PP - B، PP - R، PPs، PPs - el)

·        پلی اتیلن - PE (PE 100، PE 100 - RC)

·        پلی وینیل کلراید - PVC (PVC)

·        پلی وینیلیدین فلوراید - PVDF (PVDF)

·        اتیلن فلوئورواتیلن کلراید - ECTFE (ECTFE)

مخازن اسید در صنایع مختلفی استفاده می شوند که برخی از آنها عبارتند از : آبکاری، مهندسی مکانیک، متالورژی، مواد غذایی و سایر صنایع.

خواص هر یک از مخازن اسید :

HDPE - مقاومت بالا در برابر مواد تهاجمی، توانایی کار در دمای منفی پایین در زمستان.

پلی پروپیلن - مقاومت شیمیایی در محدوده دمایی گسترده؛

پی وی سی پلی وینیل کلرید - مقاومت بالا در برابر هیپوکلریت سدیم؛

پلی وینیلیدین فلوراید PVDF - مقاومت شیمیایی بسیار بالا در محدوده دمایی وسیع.

پلی اتیلن دارای مقاومت عالی در برابر مواد تهاجمی مختلف تا 60 درجه سانتیگراد است. به عنوان مثال، مخازن اسید هیدروکلریک برای اسید هیدروکلریک، اسید فسفریک، مخازن برای اسید سولفوریک از پلی اتیلن ساخته شده است. تا 85 درصد. استفاده گسترده از پلی اتیلن نیز به دلیل توانایی آن در حفظ خواص خود در دماهای منفی پایین است. پلیمرهای نیمه فلورینه PVDF (PVDF) یا E-CTFE برای ساخت مخازن اسید نیتریک HNO3 استفاده می شود.

آیا مخازن اسید نگهداری مواد شیمیایی و انبار مواد شیمیایی نیاز به بسته بندی و افزایش تعداد جداره ها دارند؟

در مواردی که مواد شیمیایی ذخیره شده مضر هستند و نشتی خطر آسیب رساندن به محیط را دارد، مخازن مواد شیمیایی باید همیشه دارای محفظه ثانویه( مهار ثانویه ) باشند که حداقل گنجایش  110 درصد از محتویات مخزن اولیه را داشته باشد. این می تواند به طور یکپارچه (یک مخزن در یک مخزن) یا یک مخزن تک پوستی با یک نوار باز باشد. به عنوان یک کانتینر ذخیره سازی سیار با ظرفیت کم ( مخازن کانتینری  قابل حمل با ماشین های سنگین ) ، IBC ها معمولاً و اغلب نیازی به روکش ثانویه ندارند. البته قیمت مخزن اسید دوجداره بیشتر از مخزن تک لایه می باشد.

قوانین نگهداری مواد شیمیایی چگونه است و آیا می توان مخازن مواد شیمیایی را در داخل ساختمانها قرار داد ؟

معمولاً مخزن اسید ویژه نگهدای مواد شیمیایی را می توان در داخل ساختمان قرار داد. با این حال، هیچ مقررات جهانی برای تعیین مکان همه مخازن اسید ذخیره سازی مواد شیمیایی وجود ندارد . این بستگی به ماده شیمیایی خاصی دارد که ذخیره می شود. برگه اطلاعات ایمنی فردی   باید حاوی جزئیاتی در مورد بهترین روش برای ذخیره یک ماده شیمیایی خاص توسط مخزن اسید باشد و همیشه باید یک ارزیابی ریسک پذیری مناسب بر روی مخزن اسید و سیال درون آن انجام شود. در حالی که هیچ مقررات جهانی بر مخن ویژه نگهداری همه مواد شیمیایی حاکم نیست، مایع خورنده و شیمیایی ممکن است نیاز به مطابقت با مقرراتی زیر را داشته باشد  :

کنترل مواد خطرناک برای سلامت مقررات (COSHH)

مواد خطرناک و مقررات جوی انفجاری (DSEAR)

مقررات ذخیره سازی روغن

کنترل خطرات تصادفات بزرگ (COMAH)

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با مخزن اسید به وب سایت پایپ گستر مراجعه نمایید. 

[ بازدید : 14 ]

[ چهارشنبه 24 فروردين 1401 ] 21:43 ] [ علیزاده ]

[ ]

ساخت وبلاگ
خشکشویی آنلاین بستن تبلیغات [x]